Győri SZC Baksa Kálmán
Két Tanítási Nyelvű Gimnázium

Idén, 2017. március 31-én rendezte meg iskolánk a VIII. Kémia Napot.kemiaCélunk mint korábban, a

  • a kémia népszerűsítése;
  • a kémiai tudás elmélyítése, gyakorlati alkalmazása;
  • mindennapi életünkben érdekes és fontos kémiai jelenségek bemutatása;
  • kémiai kutatások eredményeinek felhasználása a kapcsolódó (biológiai, fizikai) tudományterülethez;
  • a versenyszellem kialakítása.

A versenyre 20 csapat jelentkezett, zömében iskolánkból, de érkezett 4 nevezés a Révai Gimnáziumból is. Külön öröm számunkra, hogy egy szakgimnáziumi csapat is jelentkezett, ami azért érdekes, mert ettől az évtől már ebben az iskolatípusban nincs külön kémia óra. A csapatokat Icsei Mónika igazgatóhelyettes és Dr. Szakál Pál, a zsűri elnöke köszöntötte, majd mindenki bemutatta az általa választott érdekes, látványos, könnyen bemutatható kísérletet, ezt követte a tesztsort megoldása. A kísérletek között láttunk elefántfogkrémet, lángoló papírpénzt, égő alkoholt éppúgy, mint vörösbor varázslatot, vagy szublimáló jódot. Taps kísérte, a vártnál nagyobb durranógázt is.


colalanyok2lanyok3plakat